PO
ÚT
ST
ČT
SO
NE
31 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 1 2 3 4
LISTOPAD 2022
Uživatelské jméno
Heslo
Zapomněli jste heslo?

Informace o projektu


Všechny vzdělávací akce v období první části realizace projektu, tj. do března 2013, jsou pro zájemce zdarma. Jsou financovány z OP VK díky ESF z projektu, který nese název Síť metodických, vzdělávacích a informačních center pro ICT koordinátory a podporu ICT a má číslo CZ.1.07/1.3.00/14.0051.

Ve druhém období, tzv. období udržitelnosti, které začíná od dubna 2013 jsou nabízené kurzy zpoplatněny podle nákladů jednotlivých vzdělávacích center a jsou postupně realizovány dle zájmu cílové skupiny.

Cíl projektu

Hlavním cílem projektu je zvýšit kvalitativní a kvantitativní úroveň využívání ICT ve výuce a řízení na základních a středních školách, a to prostřednictvím rozšíření a prohloubení kompetencí ICT koordinátorů (metodici informačních a komunikačních technologií, kteří budou vybaveni potřebnými kompetencemi v souladu s vyhláškou č. 317/2005 Sb. § 9 a) a dalších učitelů na základních a středních školách.

Místní dosah

Ve spolupráci 4 univerzit a řady škol nižších stupňů jsme vytvořili jsme funkční síť 4 metodicko-vzdělávacích a 12 informačních center pro podporu rozvoje využití ICT ve výuce na ZŠ a SŠ, která pokrývá 5 krajů ČR (Plzeňský kraj, Karlovarský kraj, Jihočeský kraj, Královehradecký kraj a Jihomoravský kraj).

V případě zájmu či dotazů můžete kontaktovat naše regionální koordinátory.

Studium

Připravili jsme akreditovaný komplexní dvouletý studijní program pro rozšíření a prohloubení kompetencí ICT koordinátorů v oblastech využívání ICT ve výuce a v řízení školy.

Vytvořili jsme ovšem i krátkodobé kurzy, které mohou studovat jednotlivě všichni zájemci z řad učitelů.

Forma

Všechny vzdělávací aktivity jsme se v projektu rozhodli řešit pomocí tutorovaných e-learningových on-line kurzů, které jsou doplněny minimálním počtem prezenčních tutoriálů. Jedná se o atraktivní formu studia, která dává účastníkům dostatečný prostor pro samostatné učení dle vlastních časových aktuálních potřeb a možností.

Veškeré informace o studiu, přístup k e-kurzům a další materiály jsou k nalezení na tomto jediném portálu, který je ovšem zároveň účelně rozčleněn do sekcí podle jednotlivých krajů a center.

Výstup 

Projektem pomůžeme k osvojení moderních pedagogických metod, které přispívají k systematickému zvyšování kvality a efektivity vzdělávání na školách. V rámci zmiňované sítě center zajistíme dostatečně komplexní informační a poradenské služby k tématu využití ICT ve výuce.

V případě zájmu si můžete přečíst i část zdůvodnění projektové žádosti, která se zaměřuje na výběr cílové skupiny.

 


NAHORUTISKNOUT
Tento projekt je spolufinancován
Evropským sociálním fondem
a státním rozpočtem České republiky